Technologia

Podłoga

Nasza podłoga wykonana jest na bazie konstrukcji stalowej. Projekt opracowany został przez wykwalifikowany dział techniczny naszej Wytwórni Konstrukcji Stalowych ALEHALE.pl. Wszystkie elementy stalowe są ocynkowane, dzięki czemu możemy pochwalić się minimum 20-letnią trwałością podłogi. Została ona zabezpieczona od spodu 0,7 mm blachą trapezową. Posiada minimum 10 cm docieplenia wełną mineralną na podwoziu nad kołami oraz 20 cm na konstrukcji pod dźwig.

Przekrój pod dźwig

Przekrój z kołami

Ściany

Konstrukcja ścian w naszych obiektach wykonana jest z drewna konstrukcyjnego KVH C24, o przekroju min. 10 cm. Docieplenie ścian wynosi minimum 10 cm wełny mineralnej w domu letniskowym, oraz 15 cm wełny w domu całorocznym. W naszej technologii posiadamy również docieplenie ścian płytą z piany, obustronnie pokrytą folią aluminiową, dzięki czemu możemy uzyskać współczynnik przenikania ciepła spełniający wymagania zgodne z WT 2021.

Przekrój ściany STANDARD

Ocieplenie 10 cm lub 15 cm wełny

Przekrój ściany THERMO

Ocieplenie 10 cm lub 15 cm wełny + 5 cm płyty z PIR

Dach

Szkielet konstrukcji dachu wykonany jest z drewna konstrukcyjnego KVH C24, o przekroju min. 10 cm. Docieplenie dachu to minimum 15 cm wełny mineralnej. Podobnie jak w konstrukcji ścian, jesteśmy w stanie zastosować dodatkowe docieplenie w postaci płyt z piany (płyty PIR). Dzięki tej technologii dom spełni wymagania WT 2021.

Przekrój dachu STANDARD

Przekrój dachu THERMO

Skip to content