DOM Z BALA 94 m2

OPIS:

Dom z bala klejonego z suchego drewna o pow. użytkowej 94m2 jako budynek jednokondygnacyjny,  niepodpiwniczony, posadowiony na specjalnie zaprojektowanym fundamencie lub monolitycznej, ciepłej płycie fundamentowej.

Wznoszenie gotowego domu z drewna klejonego warstwowo zajmuje znacznie mniej czasu w porównaniu z domami z bali lub drewna naturalnego, litego. Część instalacji zaczyna się w miejscu produkcji, gdzie na etapie wycinania  wywiercone są wszystkie otwory projektowe na kołek montażowy. W czystym pomieszczeniu usuwany jest pył drzewny, wióry z procesu produkcji a izolacja doklejana jest do skrajnych szczelin profilu. Szczeliny więc są starannie wypełnione uszczelnieniem. Końce drewna zabezpieczone są specjalną mieszanką. Produkcja kompletnego domku trwa nie dłużej niż 1,5 miesiąca. Oznacza to, że gotowy dom trafia na budowę w ciągu 2 miesięcy od złożenia zamówienia. W tym czasie można bez przeszkód prowadzić prace wykonane z wykonaniem przyłączy oraz zbudowaniem fundamentu lub płyty fundamentowej pod dom.

Montaż poszczególnych elementów jest prosty, szybki i precyzyjny. Belka jest dostarczana na miejsce montażu w opakowaniu w celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Szczególną  uwagę zwraca się na układanie pierwszej korony domu z bala, która służy do montażu kolejnych jego części. Od dokładności montażu zależy bezpośrednio gęstość styków połączeń. Sztaby układają się, mocując wspólnie na wyżłobionych koleinach frezowych, co gwarantuje niebywałą szczelność i trwałość budynku. Po złożeniu wszystkich elementów drewnianych wymagane jest zabezpieczenie  zewnętrznych powierzchni drewnianych specjalnym impregnatem. Bezpośrednio po wybudowaniu domu można przystąpić do kolejnych kroków tj. prac instalacyjnych, montażu okien i dzwi, a także dekoracji wnętrz.

Oferowane przez naszą firmę domy są wykonane z bali frezowanych o szerokości 200 mm i wysokości 170 mm. W domu o takich ścianach nie uzyskamy porządanego współczynnika przenikania  dla ścian  zewnętrznych, a biorąc pod uwagę obecne wysokie koszty ogrzewania zaleca się wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych za pomocą wełny mineralnej o grubości np. 100 mm od strony wewnętrznej.

MOBILNE DOMKI MODUŁOWE

ul. Elewatorska 27A
15-620 Białystok
tel. +48 698 960 980

Obserwuj nas:

ALE HALE Sp. z o.o.

ul. Elewatorska 27A
15-620 Białystok
tel. +48 533 11 33 44

SZANOWNI KLIENCI

W sprawach, trudnych, nagłych, niecierpiących zwłoki można kontaktować się z właścicielem marki pod numerem telefonu

Tel. +48 606 588 217

COPYRIGHT© 2019 MOJDOMEK.PL Zaprojektowane przez  Prograffing.pl
Skip to content